DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
úvod
 
 
 
Naše nová adresa:

 

 

POZOR NEJLEVNĚJŠÍ PLAVÁNÍ DĚTÍ V BRNĚ!!!!!!!

Brno-Jundrov ZŠ Jasanová od září 2009 začínáme

Plavou zde děti 1 rok až 7 let!!!!!!!!

Bereme objednávky i od Mateřských školek na vedení lekcí plavání při počtu dětí 20 je cena lekce 80,-Kč délka trvání 60 min. (15 min. rozcvička + 45 min. výuka plavání)

inf. Martina Pešková 732/727889

 

 

 

 

 

Plavání dětí ŽABIČKY

 

Náš cíl

Našim cílem jsou šťastné a dobře prospívající děti a spokojení rodiče. Nepodporujeme přehnanou soutěživost rodičů, kteří chtějí, aby se právě jejich ,,plaváček" potápěl hned po první lekci a přeplaval bazén ve dvou letech. Přibližně do čtyřech let děti nezatěžujeme přehnaným nácvikem plaveckých způsobů, protože psychomotorický vývoj není na takovéto dovednosti dostatečně zralý, ale prohlubujeme plavecké dovednosti: potápění,výdech do vody, orientaci pod vodou, splývavé polohy na břiše a na zádech, pády a skoky do vody s potopením a vyplaváním na hladinu, znakové a kraulové nohy. K nácviku těchto dovedností nejčastěji užíváme hru, básničky, říkadla, písničky.

S pokrokem v plavání budete sami svědky zlepšení koordinace pohybů,výdrže a dechové kapacity Vašeho děťátka.

V naší lekci se dítě nemusí dělit o pozornost svých rodičů s nikým a ničím - rodiče věnují svůj veškerý čas dítěti.Občas je naše třicetiminutová lekce jediná příležitost,kdy jsou rodiče pohromadě se svým dítětem v takové blízkosti z očí do očí a hlavně v nestresovém prostředí......rodiče dítě objímají a navíc se s ním učí nové věci.

To také dítě pozná samo,že se učí něco nového.Má možnost se zde seznámit s jinými dětmi a vždy se těší na další setkání s nimi.

Dítě zde potkává i nové dospělé ; má proto mnohem menší strach před novými situacemi....často je to jeho první společenský zážitek mimo domov.

Přáli bychom si, aby se k nám děti těšily, a proto je do ničeho příliš nenutíme.

Plavání je ale také současně zpestřením každodenních "starostí" pro maminky a tatínky na mateřské dovolené.Rodič,který se může cítit doma izolován od okolního prostředí,se zde setká s jinými rodiči,kteří vychovávají stejně staré děti.

V našem plavání dětí ŽABIČKY maminkám a tatínkům  nabízíme možnost naučit se dobře rozumět svému dítěti, správně jej nosit a bezpečně s ním manipulovat na suchu i ve vodě a vychutnávat si tak pocity štěstí s miminkem. Vždy respektujeme psychomotorický vývoj dítěte a veškeré pohybové aktivity ve vodě i na suchu z něj vycházejí.

Naše kurzy vedou odborně vyškolení instruktoři, kteří vlastní certifikát o absolvování akreditovaného kurzu  a ovládají metodiku a didaktiku plavání a to jak s kojenci, batolaty, tak i dětmi v předškolním věku.

Proč se rozhodnout pro "kojenecké" plavání

V plodové vodě se dítě vyvíjí 9.měsíců. Nitroděložní život mu nabízí teplé, měkké a bezpečné prostředí, kdy vnímá tlukot matčina srdce, její hlas. Navíc maminčina chůze ho příjemně kolébá. Po narození se toto vodní, klidné, tmavé prostředí dosti radikálně změní a je pak na rodičích a odborném personálu nemocnice, jak mu tuto změnu ulehčit a jak mu co nejlépe připomenout pobyt v maminčině bříšku. 

Přínosy:

 • zlepšení celkového zdravotního stavu
 • posílení srdečně-cévního systému
 • zlepšení vitální kapacity plic
 • zlepšení peristaltiky střev
 • otužování
 • posílení spánkového režimu
 • zlepšuje se chuť k jídlu
 • téměř jediná možnost pohybové aktivity pro děti do jednoho roku
 • příprava na vstup do kolektivu
 • prohloubení citových vazeb mezi dítětem a rodičem
 • zpestření mateřské dovolené a výměna zkušeností s ostatními rodiči

V našem plavání pro děti Žabičky se věnujeme:

- plavání v rodinách (vaničky) miminka od 6-ti týdnů do 6 měsíců

- plavání dětí od 1 roku do 6-ti let

-manipulaci s dítětem a péči o dítě

- víkendovým pobytům s Žabičkami

-focení a natáčení nad i pod vodou

                                                                     

Návštěvnost:   |  Tvorba webových stránek na WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek